Projektowanie tarasu

Chcesz mieć piękny taras?

Zaprojektujemy go dla Ciebie!

Taras jest łącznikiem pomiędzy domem a ogrodem i odpowiednio zaprojektowany stanowi przedłużenie salonu oraz świetne miejsce do relaksu. Jest to integralna cześć budynku i dlatego warto planować go już na etapie projektu domu, ponieważ często jego kształt, wielkość, sposób połączenia z ogrodem jest uzależniony od ukształtowania bryły domu.

Projekt tarasu

Ciekawi cię co należy brać pod uwagę projektując taras?

Dobrze zaprojektowany taras to podstawa udanej realizacji i późniejszego komfortu użytkowania, dlatego projektując go trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Jednym z elementów na które warto zwrócić uwagę to to by był spójny zarówno z wnętrzem domu jak i ogrodem, gdyż jest on łącznikiem pomiędzy tymi strefami. Trzeba określić, czy ma być zadaszony, dobrze oświetlony, a może i ogrzewany? Wszystkie we kwestie wpływają na późniejszy komfort użytkowania. Oczywiście wykorzystane materiały i technologia też mają ogromne znaczenie. Obecnie coraz popularniejsze stają się tarasy wentylowane i dlatego też coraz więcej firm oferuje takie rozwiązania.

Jak wygląda proces projektowania tarasu?

1. Spotkanie.

Określamy Twoje oczekiwania względem tarasu, Ty określasz jaki pakiet usług potrzebujesz.

2. Określenie wielkości tarasu.

Ustalamy jakiej wielkości ma być taras lub dokonujemy pomiarów istniejącego.

3. Projekt układu funkcjonalnego.

Opracowujemy układ 2D tarasu i konsultujemy go z Tobą.

4. Wizualizacja 3D tarasu.

Przygotowujemy wizualizacje 3D tarasu dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeżeli pojawią się jakieś sugestie z Twojej strony to wspólnie je omawiamy.

5. Pełna dokumentacja techniczna tarasu.

Przekazujemy Ci wszystkie ustalone wcześniej dokumenty, które ułatwią urzeczywistnienie tarasu. tj. projekt wykonawczy, projekt elektryki, kosztorys inwestycji oraz specyfikację wykorzystanych w projekcie materiałów.

6. Nadzór nad wykonawcą tarasu.

Nadzorując ekipę wykończeniową dopilnujemy, by wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z projektem. Jeżeli nie masz jeszcze wybranej ekipy remontowej, to dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług naszej ekipy.

Jak się z nami skontaktujesz?

marta@owlpracownia.pl

798 165 875

rafal@owlpracownia.pl

509 433 771