Projektowanie tarasu

Chcesz mieć piękny taras?

Zaprojektujemy go dla Ciebie!

Taras jest łącznikiem pomiędzy domem a ogrodem i odpowiednio zaprojektowany stanowi przedłużenie salonu oraz świetne miejsce do relaksu. Jest to integralna cześć budynku i dlatego warto planować go już na etapie projektu domu, ponieważ często jego kształt, wielkość, sposób połączenia z ogrodem jest uzależniony od ukształtowania bryły domu.

Projekt tarasu

Ciekawi cię co należy brać pod uwagę projektując taras?

Dobrze zaprojektowany taras to podstawa udanej realizacji i późniejszego komfortu użytkowania, dlatego projektując go trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Jednym z elementów na które warto zwrócić uwagę to to by był spójny zarówno z wnętrzem domu jak i ogrodem, gdyż jest on łącznikiem pomiędzy tymi strefami. Trzeba określić, czy ma być zadaszony, dobrze oświetlony, a może i ogrzewany? Wszystkie we kwestie wpływają na późniejszy komfort użytkowania. Oczywiście wykorzystane materiały i technologia też mają ogromne znaczenie. Obecnie coraz popularniejsze stają się tarasy wentylowane i dlatego też coraz więcej firm oferuje takie rozwiązania.

Jak wygląda proces projektowania tarasu?

1. Spotkanie.

Określamy Twoje oczekiwania względem tarasu, Ty określasz jaki pakiet usług potrzebujesz.

2. Określenie wielkości tarasu.

Ustalamy jakiej wielkości ma być taras lub dokonujemy pomiarów istniejącego.

3. Projekt układu funkcjonalnego.

Opracowujemy 2 warianty projektu funkcjonalnego tarasu i omawiamy je z Tobą.

4. Wizualizacja 3D tarasu.

Przygotowujemy wizualizacje 3D tarasu a Ty wybierasz która bardziej do Ciebie pasuje. Jeżeli pojawią się jakieś sugestie z Twojej strony to wspólnie je omawiamy.

5. Pełna dokumentacja techniczna tarasu.

Przekazujemy Ci wszystkie ustalone wcześniej dokumenty które ułatwią urzeczywistnienie tarasu. tj. projekt wykonawczy, projekt elektryki, kosztorys inwestycji oraz specyfikację wykorzystanych w projekcie materiałów.

6. Nadzór nad wykonawcą tarasu.

Nadzorując ekipę budowlaną dopilnujemy by wszystkie pracy zostały przeprowadzone zgodnie ze sztuką budowlaną i projektem oraz w ustalonym budżecie. Jeżeli nie masz jeszcze wybranej ekipy budowlanej to dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług naszej ekipy.

Jak się z nami skontaktujesz?

marta@owlpracownia.pl

798 165 875

rafal@owlpracownia.pl

509 433 771