fbpx

Remont domu lub mieszkania to proces, który w przypadku większości inwestorów potrafi skutecznie spędzić sen z powiek. Jeśli masz już gotowy projekt wnętrza, czas wybrać wykonawcę do remontu, który spełni Twoje oczekiwania nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Zwróć uwagę na najważniejsze aspekty, których nie można pominąć, szukając idealnej ekipy, by współpraca była owocna, a efekt finalny nie tylko zachwycający, ale również wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną.

Wykonawcy potrzebni do realizacji projektu wnętrza, czyli kto? Oto podwykonawcy, których będziesz potrzebować.

Projekt wnętrza, stworzony przy współpracy z kreatywnym projektantem wnętrz już jest gotowy, a Ty wciąż zastanawiasz się, w jaki sposób wybrać odpowiedniego wykonawcę, który przeprowadzi remont bez niespodzianek i opóźnień? W tym poradniku poruszmy wszystkie najważniejsze aspekty, których po prostu nie możesz pominąć, jeśli zależy Ci na tym, by współpraca była owocna.

Na początek zacznijmy od tego, jakich specjalistów musisz wziąć pod uwagę, by remont się odbył. Oprócz ekipy wykończeniowej, która przygotuje wnętrze do tego, by spełniało Twoje oczekiwania, konieczny będzie stolarz. To właśnie on wykonuje meble na wymiar. Ponadto niektórzy stolarze wykonują również drzwi na zamówienie, listwy przypodłogowe, a także obsadzają drewniane parapety. Kolejnym ekspertem, którego będziesz potrzebować podczas remontu, jest z pewnością elektryk, który zajmie się przeróbkami elektrycznymi lub całościowym wykonaniem instalacji i rozmieści nowe punkty świetlne oraz gniazda itp. Jeśli w projekcie blaty i parapety są wykonane z kamienia, nie ominie Cię również współpraca z kamieniarzem. Najlepiej, by przybył na miejsce i dokonał niezbędnych pomiarów. W ten sposób oszczędzisz czas na ewentualnych poprawkach. Jeśli Twoje marzenia o modnych tapicerowanych wezgłowiach oraz wnękach mają się spełnić, pamiętaj także o tapicerze. Być może w ramach remontu planujesz również wymianę tapicerki w narożniku lub w krzesłach. Jeśli tak, to właśnie ten człowiek zajmie się również renowacją Twoich mebli. W zależności od planu działania możesz potrzebować także pomocy szklarza, parkieciarza, hydraulika, montera drzwi a nawet spawacza!

Aby wybrać odpowiednią ekipę remontową, sprawdź opinie wybranych firm w Internecie. Zajrzyj na Google, Oferteo lub Fixly. Popytaj znajomych i rodzinę o ich doświadczenia, być może znajdziesz firmę godną polecenia z bardzo dobrą opinią. Referencje osób, które już korzystały z konkretnych usług, mają w tym przypadku ogromne znaczenie.

Wizualizacja 3D duzej lazienki w willi

Źródło: Projekt wnętrza OWLpracownia – sprawdź więcej naszych aranżacji

Poznaj, czynniki, które wpłyną na Twoją organizację współpracy z ekipą remontową i innymi wykonawcami odpowiedzialnymi za realizację projektu wnętrza.

Stworzenie ekipy remontowej to najważniejsza kwestia podczas remontu. W końcu to od jakości wykonywanych prac zależy efekt wizualny Twojego wnętrza, a także jego trwałość. Jeśli chcesz poznać czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich wykonawców, by w przyszłości uniknąć niepotrzebnego stresu i poprawek czytaj dalej 🙂

Wybór ekspertów od remontu rozpocznij od wyceny. Już na tym etapie możesz wyeliminować nierzetelnych usługodawców. Wycena powinna być szczegółowa i przygotowana w formie pisemnej. Posiadając projekt wnętrza, nie będzie to trudne. Prawidłowo przygotowana wycena jest rozbita na drobne czynniki i ceny cząstkowe, które po podliczeniu dają sumę końcową. Jeśli otrzymasz wycenę „na oko”, daj sobie spokój. Szkoda Twoich nerwów na walkę o poszczególne informacje!
Po otrzymaniu wyceny od kilku wykonawców porównaj stawki i zakres wykonywanych prac. Pod lupę weź także sposób rozliczenia (nie płać z góry za usługi, zacznij od zaliczki, a następnie rozliczaj się etapami). I co najważniejsze — umowa. Zapytaj, czy w grę wchodzi podpisanie umowy na świadczone usługi i jeśli uzyskasz odpowiedź twierdzącą, to sprawdź, co ta umowa zawiera.

Przytulna sypialnia z lamelami

Źródło: OWLpracownia – sprawdź więcej naszych realizacji

Umowa z ekipą remontową — czy wiesz, co powinna zawierać?

Podwykonawcy, bez względu na to ilu ich jest, powinni podpisać z Tobą umowę, która dokładnie określi zakres wykonywanych prac i ich koszt. W każdej umowie powinny być zawarte poniższe informacje:

  • prace, które mają zostać wykonane,

  • kosztorys,

  • informacja o tym, kto zajmuje się zakupem i dowozem materiałów niezbędnych do wykonania poszczególnych czynności,

  • dokładną specyfikację materiałową ze wskazaniem kto jest odpowiedzialny za zakup oraz dowóz materiałów i czy ich koszt jest uwzględniony w wycenie – czy może też będzie to koszt dodatkowy,

  • harmonogram prowadzonych prac wraz z terminem ich ukończenia,

  • okres i zakres udzielonej gwarancji na poszczególne prace;

  • kary umowne za ewentualne szkody i opóźnienia w wykonywanych pracach.

Pamiętaj, że cena nie zawsze jest dobrym wyznacznikiem w czasie podejmowania decyzji. Niekiedy warto wybrać droższą ekipę remontową, która oferuje większy zakres usług, które w innych okolicznościach spoczęłyby na Twoich barkach. Szanuj swój czas i zadbaj o to, by profesjonaliści zajęli się remontem w całości. Podpisanie umowy uchroni Cię przed nierzetelnymi podwykonawcami i utratą pieniędzy oraz sytuacją stresogenną przez nieskończony remont. W swoich planach uwzględnij również czas oczekiwania na współpracę. Dobra ekipa remontowa nie jest dostępna od ręki. Być może to minus, ale taki, który dobrze świadczy o prawdziwych profesjonalistach.

Nawiązując współpracę z naszym biurem projektowym, możemy Ci również polecić fachowców z prawdziwego zdarzenia, z którymi współpracujemy i którzy nigdy nas nie zawiedli 😉


Więcej o zakresie świadczonych przez nas usług przeczytasz na naszej
stronie głównej.

Warte sprawdzenia:

Projekt wnetrz przytulnej sypialni przygotowany on-line przez architekta wnętrz

Jak wizualnie ocieplić mieszkanie? 7 elementów, które ocieplą wnętrze Twojego domu.

projekt gabinetu terapeutycznego

Projektowanie gabinetu terapeutycznego – sprawdź na co zwrócić uwagę!

Projekt wnetrza salonu kapielowego ze swietlikiem

Projekt penthouse, czyli jak urządzić luksusowy apartament?