fbpx

Projektowanie wnętrza penthouse. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by apartament w chmurach był funkcjonalny i wytworny.

Jeśli cenisz unikalne wnętrza, niepowtarzalne elementy wystroju i zapierające dech w piersiach widoki, oraz masz odpowiedni zasób gotówki penthouse może być dla Ciebie dobrym wyborem. Co to jest penthouse, po czym rozpoznać te luksusowe mieszkania i jakie mają one cechy charakterystyczne, dowiesz się z naszego artykułu. Sprawdź, czy takie wysublimowane wnętrze pasuje również do Ciebie!

Aranzacja eleganckiej lazienki ze zlotymi dodatkami

Źródło: Projekt wnętrza OWLpracownia – sprawdź więcej naszych aranżacji

Penthouses — co to jest i kto może w nim zamieszkać?

Cenisz luksus, funkcjonalne wnętrza oraz komfortowy styl życia? Z pewnością wiesz, co kryje się pod słowem „penthouse”. Jeśli chcesz zamieszkać właśnie w takim miejscu, pamiętaj, że prawdziwy penthouse to dwupoziomowy apartament umieszczony na najwyższym piętrze budynku wielorodzinnego o bardzo wysokim standardzie. Nie ma w nim miejsca na kompromisy, słabą lokalizację, czy też przeciętną jakość. W penthousach nic nie dzieje się przypadkowo. Każde pomieszczenie jest bardzo dobrze przemyślane, co oczywiście wiąże się ze współpracą z projektantem. Jednak nie zawsze tak było.

Czy wiesz, że zanim w Stanach Zjednoczonych winda zaczęła być wykorzystywana powszechnie w budynkach wielorodzinnych, w penthousach mieszkali ludzie biedni? Wdrapywanie się po schodach było zbyt wymagające, więc zamożni wybierali wówczas mieszkania na parterze i pierwszym piętrze. Dziś w tych dwupoziomowych apartamentach z dużą ilością światła dziennego mieszkają ludzie bogaci. Standard ich wykończenia zawsze jest dopasowany do oczekiwań inwestora i zawsze wymaga ścisłej współpracy z projektantem. Zostań ze mną jeszcze chwilę nim zabierzesz się za przeglądanie ogłoszeń w Internecie 🙂

Architekt wnetrz i jego projekt eleganckiego salonu z kuchnia w domu

Źródło: Projekt wnętrza OWLpracownia – sprawdź więcej naszych aranżacji

Luksusowy penthouse w Warszawie? Sprawdź, na co zwrócić uwagę w czasie projektowania takiego wnętrza.

Współpracę z projektantem najlepiej rozpocząć jeszcze w chwili budowy apartamentowca. Wówczas wykonawca może dostosować penthouse do Twoich najbardziej nieoczekiwanych potrzeb. W grę wchodzi przystosowanie między innymi ścian działowych oraz wszystkich przyłączy. Aby deweloper mógł przystosować wnętrze pod Twoje potrzeby, musi na odpowiednim etapie dostać projekt wnętrza, więc nie ma co zwlekać z rozpoczęciem współpracy z projektantem. Dobrze przemyślana inwestycja oraz niekiedy drobne zmiany wpływają na komfort funkcjonowania. Do ważnych aspektów zalicza się przede wszystkim instalację smart home oraz dokładne rozmieszczenie punktów elektrycznych, które w kolejnym etapie umożliwiają montaż oświetlenia. Istotną rolę podczas tworzenia projektu odgrywa również instalacja wodno-kanalizacyjna oraz prawidłowe rozplanowanie stref grzewczych. Na tym etapie można zaprojektować ukryte przejścia z sypialni do łazienki oraz dobrać materiały w jakości premium zgodne ze stylem i potrzebami domowników. To tylko nieliczne korzyści, które płyną z odpowiedniego zaprojektowania wnętrza penthausu. Dzięki temu apartament będzie nie tylko piękny, ale również funkcjonalny.

Penthouse to połączenie luksusu z wyrafinowanymi dodatkami. Często w takich aranżacjach zostają wykorzystane elementy, które dopasowują mieszkanie do otoczenia. Dzięki temu świetnie łączy się on z architekturą starego miasta, widokiem na morze lub nieopodal położoną plażę nad rzeką.

Dzięki takim inwestycjom Twoje marzenia o saunie lub jacuzzi na szczycie wieżowca z widokiem na tętniące życiem miasto staje się bardzo realne. W penthousach często znajduje się również siłownia, przestronny salon z pięknym widokiem oraz sypialnie z oddzielnymi garderobami i łazienkami. Krótko mówiąc: wszystko, czego tylko zapragniesz!

Przytulna sypialnia z lamelami

Źródło: OWLpracownia – sprawdź więcej naszych realizacji

Aby penthouse spełniał Twoje oczekiwania, zwróć uwagę na poniższe aspekty:

  • lokalizacja — luksusowe apartamenty zawsze znajdują się w ścisłym centrum miasta, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu, przez rezygnację z dojazdów do posiadłości na obrzeżach metropolii.
  • wielkość — penthouse to przestronny apartament, który bez względu na metraż zachwyca wielkością.
  • ochrona — luksusowe mieszkania w Warszawie, w Krakowie lub w Trójmieście zawsze znajdują się w strzeżonych budynkach na osiedlach z pełnym monitoringiem.
  • wysokość budynku — cisza w dużych aglomeracjach miejskich jest towarem luksusowym podobnie jak przestrzeń. W tym przypadku wraz z wysokością budynku wzrasta komfort mieszkania i korzystanie z tarasu zewnętrznego staje się o wiele bardziej przyjemne.
  • cena — zawsze jest znacznie wyższa od mieszkań na niższych piętrach.
Wizualizacje lazienki na pietrze z dwiema umywalkami

Źródło: Projekt wnętrza OWLpracownia sprawdź naszą ofertę

Nowoczesny penthouse na szczycie wieżowca. Na co zwrócić uwagę projektując jego wnętrze?

Zastanawiasz się, jak urządzić przestronny penthouse? Z pewnością nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Potrzeby inwestorów są skrajnie różne, dlatego zawsze wnętrze powinno być urządzone zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Najczęściej te luksusowe apartamenty są aranżowane zgodnie z wyznacznikami współczesnych trendów. Nowoczesne i minimalistyczne wnętrze, może wydawać się trochę chłodne, jednak w rzeczywistości jest łatwe w utrzymaniu czystości i funkcjonalne. Obecnie w penthousach najczęściej panują jasne barwy, które świetnie kontrastują się z klasyczną czernią. Kamienne blaty, unikalne kształty dębowych stołów, wyszukana armatura to wszystko idealnie wpisuje się w unikalny styl drogich apartamentów.

Penthouse, czyli popularny wyznacznik luksusu

W każdym apartamencie typu penthouse ogromną rolę ma rozmieszczenie pomieszczeń. Inwestorzy najczęściej decydują się na rozdzielenie strefy dziennej od nocnej. Któż nie chciałby podczas zażywania gorącej kąpieli spoglądać na położone w oddali światła aglomeracji miejskiej? Sypialnia z pokojem kąpielowym, salon z wyjściem na olbrzymi taras, a całość doświetlona naturalnym światłem dzięki licznym przeszkleniom. Brzmi pięknie, prawda?

Na dwupoziomowy apartament typu penthouse nie każdy może sobie pozwolić. To bez wątpienia dobro luksusowe! Wisienka na torcie jest odpowiednio przygotowany projekt wnętrza – jeśli chcesz to chętnie Ci w tym pomożemy. Skontaktuj się z nami.

Koniecznie poznaj również wady i zalety inteligentnych systemów, które są nierozłącznym elementem takich luksusowych wnętrz.

Warte sprawdzenia:

Projekt lazienki w domu w stylu nowoczesnym

Projektowanie mieszkania. Na co należy zwrócić uwagę?

Przytulna lazienka na poddaszu z tarrazzo

Oferta OWLpracowni

Projekt kuchni w duzym nowoczesnym domu zaaranzowany przez biuro projektowe

Jak wybrać odpowiednią ekipę remontową, by nie zwariować? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!