fbpx

Są na tym świecie ludzie, którzy marzą o wielkich domach, szybkich samochodach i milionach na koncie. Są też tacy, którzy marzą o małym domku w lesie. Jedno jest jednak pewne — bez względu na to, do której grupy należysz, warto dokładnie przemyśleć projekt własnego mieszkania lub skorzystać z usług projektanta wnętrz. Sprawdź, czego możesz uniknąć, a co zyskać, decydując się na usługę zaprojektowania mieszkania.

Projekt wnetrza pokoju chlopca

Źródło: Projekt wnętrza OWLpracownia sprawdź naszą ofertę

Projektowanie mieszkania — o co ten cały szum?

Można śmiało stwierdzić, że korzystanie z usług projektanta wnętrz stało się w ostatnim czasie dość powszechne. Bum budowlany oraz natłok obowiązków dnia powszedniego sprawiły, że mało kto ma czas na bieganie po salonach meblowych i szukanie odpowiednich elementów wyposażenia. Ponadto, by dom był miejscem, w którym lubisz spędzać czas, powinien być też funkcjonalny. A czy na co dzień zastanawiasz się nad tym, w jakiej odległości od zabudowy kuchennej powinna być umieszczona wyspa, by można było z niej swobodnie korzystać? A może wiesz, jaka szerokość korytarza jest optymalna, by był on wygodny w codziennym użytkowaniu? No właśnie! Każdy specjalizuje się w innej dziedzinie, dlatego znaczna część społeczeństwa zaufała projektantom i coraz chętniej opowiada im o swoich wnętrzarskich fantazjach. A my, zgodnie z wytycznymi, projektujemy kolejne domy, mieszkanie, biura i salony firmowe. Dlatego przestań się zastanawiać, jak urządzić malutkie mieszkanie. Po prostu skorzystaj z usługi projektowania.

Współpraca z projektantem. Sprawdź, co dzięki niej zyskasz!

Bez względu na to, czy chcesz zamówić projekt mieszkania, domu, czy też zastanawiasz się, jak urządzić mały salon w bloku, decydując się na współpracę z projektantem, ilość korzyści może Cię zaskoczyć. Jeśli wciąż nie umiesz podjąć ostatecznej decyzji i nie wiesz, czy warto zaprojektować swoje mieszkanie, oto 5 korzyści, które przekonają Cię do zamówienia projektu mieszkania lub aranżacji salonu:

 1. Oszczędność czasu — zajmij się tym, co lubisz, zamiast spędzać czas na wyborze odpowiednich płytek, mebli lub kolorów zasłon. Po otrzymaniu gotowej listy zakupy stają się łatwe i przyjemne, a do tego nie pochłoną zbyt wiele czasu.
 2. Oszczędność pieniędzy — zapomnij o pomyłkach, nietrafionych zakupach i niepasujących dodatkach. Decydując się na współpracę z projektantem, do Twojego wnętrza trafią tylko i wyłącznie pożądane elementy, które zostały zatwierdzone w wizualizacji. Po zamówieniu projektu mieszkania, nic nie dzieje się przypadkowo.
 3. Wnętrze szyte na miarę Twoich potrzeb — analiza potrzeb Twojej rodziny sprawi, że wnętrze będzie świetnie zagospodarowane i funkcjonalne oraz, co najważniejsze, zgodne z Twoimi oczekiwaniami.
 4. Usprawnienie prac w czasie realizacji marzeń — posiadanie gotowego projektu domu lub mieszkania sprawi, że szybciej zarezerwujesz usługi podwykonawców, a oni łatwiej będą mogli określić koszt prac wykończeniowych. Dzięki temu, że cały zakres prac będzie wynikał z przygotowanego projektu, można wyeliminować koszt „prac dodatkowych”. Ponadto wykończenie wnętrza będzie trwało krócej, a Ty spokojnie zaplanujesz sobie kolejne zakupy.
 5. Brak przeróbek i kolejnych remontów w przyszłości — projekt mieszkania to nie tylko piękne wnętrze, które sprawi, że Twoja rodzina chętnie będzie spędzała w nim czas. Dzięki niemu wszystko będzie przemyślane i funkcjonalne. Nie będzie trzeba już nic poprawiać i ulepszać.
Projekt wnetrza salonu z kuchnia w stylu modern classic

Źródło: Projekt wnętrza OWLpracownia – sprawdź więcej naszych aranżacji

Projektowanie mieszkania online czy „oko w oko”?

Rozwój współczesnych technologii umożliwia korzystanie z wysokiej jakości wideorozmów, pracę zdalną, organizację konferencji oraz naukę w formie hybrydowej. Projektowanie swojego wnętrza możesz bez obaw zrealizować online. Profesjonalny projektant z pewnością dołoży wszelkich starań, by dobrze odczytać Twoje potrzeby i zdiagnozować marzenia.

Jeśli masz obawy i wolisz współpracować poprzez kontakt osobisty, poszukaj profesjonalisty ze swojej okolicy. Nie wszyscy projektanci dysponują biurami w centrum miasta. Czasem warto udać się do sąsiedniej miejscowości, by nawiązać owocną współpracę. O tym, jak wybrać dobrego projektanta pisaliśmy już na naszym blogu. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.

Pierwsza rozmowa z projektantem wnętrz — jak możesz się do niej przygotować?

Zanim wybierzesz się do biura projektowego, dokładnie przemyśl swoje oczekiwania. Dokonaj pomiarów pomieszczenia, określ ich nową funkcję, jeśli ma ona ulec zmianie i zapisz łączną powierzchnię projektowanych pomieszczeń. możesz przygotować również przykładowe aranżacje, które są w Twoim stylu. Zastanów się, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel i kiedy ostatecznie chcesz otrzymać projekt. Te wszystkie kwestie należy przedstawić projektantowi podczas pierwszego spotkania. Jeśli nie masz wyobraźni przestrzennej, możesz poprosić tylko o wizualizację swojej wizji. Jednak kompleksowa usługa, sprawdza się najlepiej. I to właśnie z niej płynie najwięcej korzyści.

Realizacja nowoczesnej lazienki z duzym lustrem

Źródło: OWLpracownia – sprawdź więcej naszych realizacji

Co możesz zyskać, korzystając z profesjonalnego biura projektowego w ramach kompleksowej usługi?

 • identyfikację swoich potrzeb i preferencji,
 • dokładny schemat ścian działowych,
 • rzuty 2D wnętrza z opisami,
 • wizualizacje 3D,
 • szczegółowe zestawienie materiałów z wykazem ilościowym w postaci „listy zakupów”,
 • schemat instalacji elektrycznej, hydraulicznej oraz wodno-kanalizacyjnej,
 • układ stref grzewczych,
 • dobór kolorystyki ścian,
 • wybór okładziny podłogowej,
 • projekt mebli „na wymiar”,
 • projekt sufitów,
 • schemat rozmieszczenia dylatacji,
 • układ kierunków otwierania drzwi,
 • szczegółowe rysunki techniczne ścian dla ekipy wykończeniowej,
 • prezentację kluczowych materiałów wykończeniowych.

Sprawdź jeszcze co możesz zyskać dzięki naszym pakietom projektowym.

Projektowanie wnętrza mieszkania — to się opłaca!

Projektowanie rozkładu i wyposażenia wnętrza mieszkania lub projektowanie mieszkania na wynajem to twardy orzech do zgryzienia. Nie ma co się łudzić, że stylowa aranżacja to wynik przypadku. To ciężka praca, godziny spędzone na przeglądaniu aranżacji, liczne kompromisy oraz analizy. Jeśli nie masz na to czasu lub wystrój wnętrz nie jest Twoją mocną stroną, oddaj to zadanie w ręce specjalistów i przestań tracić czas na rozmyślanie o tym, jak urządzić salon w bloku lub jak urządzić małe mieszkanie.

I jeszcze jedno. Jeśli ilość korzyści płynących z współpracy z biurem projektowym zachęciła Cię do skorzystania z takiej usługi, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci zrealizować marzenia!

Warte sprawdzenia:

Najlepszy projektant wnetrz dba o kazdy detal w swoim projekcie

Projektowanie wnętrz. 7 błędów, których możesz uniknąć w czasie aranżacji swojego domu!

Architekt wnetrz i jego projekt eleganckiego salonu z kuchnia w domu

Oferta OWLpracowni

Projekt nowoczesnego wnetrza salonu z kuchnia przystosowany dla duzej rodziny

Niestandardowe domy. Sprawdź, jak je urządzić.